Zarezerwuj pokój przez internet

Wypełnij formularz i wyślij zapytanie

OSTRÓDA I OKOLICZNE ATRAKCJE


OSTRÓDA

AMFITEATR

W centrum Ostródy nad brzegiem Jeziora Drwęckiego znajduje się zadaszony, nowoczesny Amfiteatr. W sezonie letnim zaprasza miłośników koncertów i kabaretów.

JEZIORO SAJMINO

Nad niewielkim ale urokliwym Jeziorem Sajmino znajduje się piękna, piaszczysta plaża strzeżona. Cykliści mogą skorzystać z okalającej jezioro ścieżki rowerowej.

ZABYTKOWE KOŚCIOŁY

W centrum znajdują się trzy warte zobaczenie obiekty sakralne: Kościół Niepokalanego Poczęcia, Kościół Ewangelicki, Kościół św. Dominika Savio.

ZAMEK

Warto odwiedzić Zamek w centrum Ostródy, który stanowi również bazę kulturalną miasta. To z niego Napoleon Bonaparte władał Europą przez prawie trzy miesiące.

PARK COLINLISA

Atrakcyjne miejsce dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do dyspozycji tenis na świeżym powietrzu, ścianki do wspinaczki, boisko do mini koszykówki, mini pola golfowe, tor do jazdy na rowerach crossowych i wiele innych.

NADBRZEŻE JEZIORA DRWĘCKIEGO

Fani sportów ekstremalnych mogą skorzystać z wyciągu do nart wodnych. Dzieci będą zachwycone dużym placem zabaw z siłownią na świeżym powietrzu. Przy deptaku znajduje się również wypożyczalnia rowerów wodnych.

 

OKOLICE

KANAŁ OSTRÓDZKO-ELBLĄSKI

Jeden z 7 Cudów Polski. Ten nietypowy szlak wodny łączy Mazury Zachodnie z Bałtykiem.Tu statki pływają po trawie od prawie 160 lat pokonując prawie 100 metrową różnicę poziomów.

GRUNWALD

Pola Bitwy pod Grunwaldem gromadzą co roku rzesze turystów. W kolejne rocznice odbywają się organizowane z wielkim rozmachem inscenizacje bitwy.

WZGÓRZA, GÓRY I PAGÓRKI

Mazury Zachodnie to bardzo zróżnicowany krajobraz. Oprócz licznych jezior znajdują się również wzniesienia. Najwyższy okoliczny punkt to Dylewska Góra 312 m n.p.m. położona w Parku Krajobrazowym Wzgórz Dylewskich.

Niedaleko Ostródy położona jest Kurza Góra, na której fani sportów zimowych mogą skorzystać z wyciągu narciarskiego a dzieci z szalonego Tubingu działającego przez cały rok.

SKANSEN OLSZTYNEK

To urokliwe miejsce przybliży młodszym i starszym turystom kawałek historii w bardzo naturalny i namacalny sposób. Na ogromnym obszarze można obejrzeć nie tylko zabytkowe domy, karczmę czy kościółek ale też zobaczyć aranżacje starych gospodarstw z biegającymi kurami czy pasącym się bydłem.